Aksaray

12.08.2020

  • İMSAK 04:16
  • GÜNEŞ 05:49
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:41
  • AKŞAM 19:49
  • YATSI 21:15
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Belediyesi Çocukların Yüzünü

Aksaray Belediyesi çocuklar için ‘İhtiyar Kedinin Hikayesi’ ile ‘Sylvester ve Tweety Maceraları’ adlı tiyatro oyunlarını ve bir masal dinletisini çocukların gösterimine sunacak.

Aksaray Belediyesi öğrencilerin 2019-2020 eğitim- öğretim yılı ilk ara tatil dönemlerini verimli ve eğlenceli hale getirmek için Kültür Merkezinde birbirinden farklı etkinler düzenliyor.

Toplumun her kesimine yönelik birçok sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyen Aksaray Belediyesi, ara tatil döneminde öğrencileri unutmadı. Geçtiğimiz günlerde Keloğlan’ın Eşeği adlı tiyatro oyununu öğrencilerle buluşturan Aksaray Belediyesi, öğrencilerin tiyatroya ve görsel etkinliklere olan yoğun ilgisine karşılık 20-21 Kasım tarihlerinde iki yeni tiyatroya ve bir masal dinletisine ev sahipliği yapacak.

Çocukların televizyon ekranlarında ilgi ile takip ettikleri ‘İhtiyar Kedinin Hikayesi’ ile ‘Sylvester ve Tweety Maceraları’ adlı oyunlarının yanı sıra masal dinletisi Kültür Merkezinde gösterime sunulacak.

20-21 Kasım tarihlerinde Kültür Merkezinde yapılacak olan etkinlikler 13.00-15.00 ve 17.00 saatlerinde çocuklarla buluşacak.

Daha önce oynanan tiyatro oyunlarını çocuklarla birlikte izleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer bu tür etkinliklerin çocukların sosyo-kültürel gelişimlerini olumlu yönde etkilediğinin ifade etti. Başkan Dinçer, çocuk tiyatroları ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; ‘’Daha önce düzenlediğimiz çocuk tiyatrolarına çocuklarımızdan çok yoğun bir ilgi vardı. Bizlerde çocuklarımızın bu yoğun ilgisine kayıtsız kalmadık ve yeni çocuk tiyatrolarını çocuklarımızın beğenisine sunduk. Çocuklarımız bu tiyatrolardan işitsel etkinliklerde eğlenirken öğreniyor. Ara tatil dönemlerini daha verimli geçirme imkânı buluyorlar. Ben bütün çocuklarımızı Kültür Merkezine çocuk tiyatrolarımızı izlemeye davet ediyorum.’’