Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Anahtar Kelimeler: Aksaray Emlak Durumu
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Emlak Durumu

Aksaray Emlak Durumu

Aksaray´da emlak durumunu merak edenler ve yatırım yapmak isteyenler buraya! Zingat.com tarafından yapılan araştırmalar sonucu artık bu bilgiler ulaşılabilir hale geldi. Yapılan detaylı çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan analizler son kullanıcıya satış ve kira trend bilgilerinin yanında bölgenin demografik özellikleri hakkında da bilgi sahibi olmamızı kolaylaştırıyor. Yatırım kararı almadan önce bu bilgilerden faydalanmanızı öneriyoruz.

Aksaray Konut Satış Bilgileri

Satılık ev arayışında olan bir kişinin Aksaray´da yatırım yapmak istemesi halinde ortalama 100 metrekarelik bir konut için karşısına çıkacak en yüksek fiyat yaklaşık olarak 143 bin TL civarında. Yine 100 metrekarelik bir konut için ödenmesi gereken ortalama fiyat ise 114 bin TL civarında seyrediyor. Bir ev satın aldığınızda verdiğiniz paranın size geri dönüşü ise yaklaşık olarak 23 yıl olarak yer alıyor. Kira fiyatları açısından değerlendirildiğinde Aksaray´ın ortalama 100 metrekarelik bir konut için aylık 409 TL kira bedeline sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Aksaray Emlak Piyasa Bilgileri

Zingat.com´un detaylı araştırmaları sonucu ortaya çıkan satış ve kira piyasa bilgilerini sizler için derledik. 2012 yılında 812 TL olan metrekare satış fiyatı, 2013 yılında artarak 845 TL olmuş, 2014 yılında ise hafif bir azalma yaşayarak 839 TL´ye inmiştir. Bu tarihten bir yıl sonra hızlı bir yükseliş yaşayan metrekare satış fiyatı 2015 yılında 944 TL mertebelerine çıkmış ve 2016 yılında en yüksek haline ulaşarak 1.116 TL´ye ulaşmıştır. Bu da 2012 yılından itibaren 2016 yılına kadar satış fiyatlarındaki artışın yaklaşık yüzde 37 olduğu anlamına geliyor.

Metrekare kira fiyatı 2012 yılında 3.21 TL olan Aksaray, 2016 yılına kadar pozitif bir ivme ile artarak 2016 yılında 3.93 TL´ye ulaşmıştır. Bu yükselişi oran olarak vermek gerekirse 2012 yılından itibaren 4 yıl gibi bir süre içerisinde kira fiyatlarının yaklaşık olarak yüzde 22 arttığı bilgisini vermek yanlış olmaz.

Aksaray Demografi Bilgileri

Aksaray´da son kayıtlara göre 301.533 kişi yaşamaktadır. Bir önceki yıla göre olan nüfus artışı ise yaklaşık olarak yüzde 1.7 civarındadır. Eğitim durumları incelendiğinde nüfusun çok büyük bir kısmını 110.748 kişi ile ilkokul mezunları oluşturmaktadır. Genç nüfusun yoğun olduğu Aksaray´da 0-39 yaş aralığı nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu aralıktır. Nüfusun yüzde 67´lik dilimi evlilerden, yüzde 24.8´i ise bekarlardan oluşmaktadır.