Aksaray

12.08.2020

  • İMSAK 04:16
  • GÜNEŞ 05:49
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:41
  • AKŞAM 19:49
  • YATSI 21:15
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


VALİ AYDOĞDU VE BAŞKAN DİNÇER, BİSİKLET TURU’NUN AKSARAY STARTINI VERDİ

Arnavutköy Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehitleri ve gazilerini anmak amacıyla gerçekleştirilen Ömer Halisdemir 4. Ulusal Bisiklet Turu kapsamında İstanbul'dan yola çıkan ve Aksaray'a ulaşan bisikletçiler, Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’in startı ile Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde'ye uğurlandı. Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer, bisiklete binerek Ömer Halisdemir 4. Ulusal Bisiklet Turu’na eşlik ettiler.  

İstanbul'dan yola çıkan 25 profesyonel bisikletçi, Kocaeli, Bursa, Yalova, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Konya'nın ardından Aksaray'a geldi.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'na ulaşan bisikletçiler, Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer'in de katıldığı törenle, şehit Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Köyü'ndeki kabrine uğurlandı.

Vali Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain bir kalkışmanın yapıldığını ve Türk milletinin Çanakkale ruhuyla harekete geçerek bu kalkışmayı bertaraf ettiğini açıkladı. Vali Hamza Aydoğdu açıklamasının devamında; “Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla sokağa dökülerek bu hain kalkışmayı engelledi. Türk Milleti ne zaman içeriden ve dışarıdan bayrağımıza, devletimize ve dinimize herhangi bir saldırı olduysa bütün ayrılıkları bir tarafa bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etti. 15 Temmuz, Cumhuriyet tarihinin bu anlamda bir kırılma ve dönüm noktasıdır. Bu anlamlı günde şehrimize gelen bisikletçilerimizi, şehidimiz Ömer Halisdemir'in mezarına uğurladık. Allah bir daha bizlere böyle günler yaşatmasın" dedi.

Belediye Başkanı Dinçer ise, turun Aksaray ayağının startını verdiklerini ifade ederek, bu gibi organizasyonlarla tüm dünyaya birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını gösterdiklerini aktardı.

İstanbul’dan başlayan Ömer Halisdemir 4. Ulusal Bisiklet Turu, şehit Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Köyü’ndeki kabrini ziyaret ile son buldu.