Aksaray

07.07.2020

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:20
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:57
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK AKSARAY’DA SAYGI İLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81. Yılında tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da saygıyla ve minnetle anıldı.


Anma törenine Vali Ali Mantı, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık ve protokol üyeleri ile siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


10 Kasım Atatürk’ü anma programı 15 Temmuz Milli İrade Meydanında Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Atatürk’ün vefat ettiği saat olan 9.05’de 2 dakikalık saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşının söylendi. 
Atatürk’ü anma programı Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen salon programı ile devam etti. Saygı duruşu, ardından İstiklal Marşının söylendiği programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Abdülhamid Han Fen Lisesi Müdürü Burak Solmaz yaptı. 

Abdülhamid Han Fen Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabı, Gençliğin Ata’ya Cevabı’nın okunduğu programda öğrenciler tarafından Atatürk ve 10 Kasım konulu şiirler okundu. Anma töreni Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan koronun Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri seslendirmesi ile sona erdi. 
Vali Ali Mantı ve Başkan Dinçer, Atatürk konulu resim sergisini gezdi. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı karakalem ve yağlıboya Atatürk resimlerini inceleyen Başkan Evren Dinçer,  resimler hakkında bilgi aldı.