Aksaray

02.07.2020

  • İMSAK 03:29
  • GÜNEŞ 05:17
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:47
  • AKŞAM 20:19
  • YATSI 21:59
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


TEÇ-SEN Sendikası Aksaray Temslciliği Üyeleri İle Toplantı Yaptı.

 Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Aksaray İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeleri diğer  üyelerle birlikte yemekli toplantı düzenledi.Samimi ve hoş bir ortamda geçen toplantıda; İl Başkanı Hasan Yalçın;"Eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal, kadro, ek gösterge, atama ve yer değiştirme, bazı kadrolara sınavsız geçişler, eğitim ödeneği, özel hizmet tazminatı, fazla çalışma ücreti vs. birçok sorunları bulunduğu belirtti.Yalçın sözlerine şöyle devam etti. Yetkili sendika tarafından toplu sözleşme sürecinin iyi yönetilmedi.Eğitim Çalışanlarının yeterli oranda zam beklentileri boşa çıktı ve memurlar hayal kırıklığına uğratıldı.Yetkili sendika olmamamıza rağmen, Millî Eğitim Bakanlığının her düzeyindeki makamlarla yapılan görüşmelerde eğitim çalışanlarının sorunlarının iletildi ve çözüm önerileri  sunuldu, Eğitim Çalışanları için elde edilen  hemen hemen  tüm kazanımların ilk Teç-Sen tarafından talep edildiğinin altını çiziyorum. Ayrıca; Eğitim Öğretim yılı başında öğretmenlere verilen Eğitime Hazırlık Ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına da verilmesi konusunun ısrarla takip edildi ve Genel Merkezimiz öncülüğünde  10 Nisan 2018 tarihinde T.B.M.M ‘nde siyasi parti gruplarını ziyaret neticesinde; aynı gün kanun teklifi hazırlanarak T.B.M.M başkanlığına verildi"dedi.

      Teç-Sen yöneticileri, Tüm Eğitim Çalışanlarının acilen çözülmesini istediği diğer sorunları şu şekilde belirtmişlerdir.

                   -Ek göstergelerin eğitim düzeylerine göre 2000, 2200,3000 ve 3600 olarak verilmesi.

                   -Sözlü sınavların adil bir sınav sistemi olmadığına inandığımız için, tüm kamu kurumlarından kaldırılması.

            -Çalışanlar üzerindeki vergi yükünün hafifletilmesi için, gelir vergisi oranlarının aşağıya çekilerek sabitleştirilmesi veya vergi dilimleri aralıklarının yüksek tutulması, memur zamlarının 6 aylık değil yıllık olarak verilmesi ,  enflasyon farklarının da aylık olarak maaşlara yansıtılması .

                  -4/C kadrosunda istihdam edilmekte iken, 4/B kadrosuna geçirilen çalışanların da geçirildikleri kadronun tüm özlük haklarından yararlandırılması. Ayrıca tüm eğitim çalışanlarının 4/A kadrosunda istihdam edilmesinden yanayız.

                 -Eğitim çalışanlarının fazla çalışma karşılığında, saat başı ek ders ücreti kadar fazla çalışma ücreti ödenmesi.

                -Kadınlarda 25 yıl, erkeklerde is 30 yıl çalışma süresini dolduranların yaş sınırını beklemeden, emekli  tazminatlarının ve emekli maaşlarının ödenmesi.

 -Şef olarak görev yapan eğitim çalışanlarının özel hizmet tazminatlarının %117, ek ödemelerinin de %150 ye çıkarılarak diğer kurumlarla aynı seviyeye getirilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığı bildirilerek toplantı sonlandırıldı.