Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Erol IRMAK
7.03.2020 00:59:01
Özürlü ve Sakat ifadeleriyle insanları İrşad edemezsiniz. Bu ifadeler yaralayıcı bir nitelikte maalesef. Bu kelimelerin yerine Engelli kullanılması gerekir. Zaten 2013 teki bir kanun hükmünde kararname ile Sakat ve Özürlü ifadelerin yerine Engelli ifadesi kullanılması kararlaştırılmıştır.

AKSARAY’DA” ENGELLİLER CAMİDE BULUŞUYOR VE İRŞAD” ETKİNLİĞİ!

*Aksaray Sakatlar Derneği ve ilimizdeki Engelii derneklerinin il Müftülüğüyle birlikte düzenledikleri etkinlik büyük ilgi gördü.

   Aksaray Engelliler Derneği ile Aksaray merkez ilçesinde bulunan tüm engelli dernekleriyle il Müftülüğü iş birliğiyle önce” engelliler Camide Buluşuyor” etkinliği düzenlendi, ardından ise engelliler koordinasyon merkezinde Müftülük tarafından katılımcılara irşat etkinliği yapıldı.

   Aksaray Engelliler Derneği başkanı Bekir Kaya ile Aksaray merkez ilçede bulunan tüm engelli derneklerinin başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen “Engelliler Camiyle buluşuyor” etkinliğinin gerçekleştirilmesinden sonra Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde ise irşat etkinliği yapıldı.

AKSARAY İL MÜFTÜ YARDIMCISI YAŞAR ZENGİN ENGELLİ SAHEBELERİN İMANLI DURUŞUNU ANLATTI

   Aksaray Engelliler Derneği başkanı ve diğer engelli derneklerinin başkanlarıyla üyelerinin hazır bulunduğu Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon merkezinde konuşan Aksaray İl Müftü Yardımcısı Yaşar Zengin Engelli olmanın bir kabahat olmadığını aksine buna sabredilmesi ile dünyada ve ahirette  Cenab-ı Allah(c.c.) dan verilecek muhteşem  karşılığı anlatırken   dinimizin Engellilere olan güzel bakışını ve Peygamber efendimiz Hz.Muhammed(S.A.V)’in arkadaşları olan sahabeler den engelli olanların o dönemde yaşayan Müslümanlar tarafından taktir edilen Hakka teslimiyetlerini anlattı.

 MÜFTÜLÜK KURAN ÖĞRENMEK İSTEYEN ENGELLİLERE 2 KURAN KURSU HOCASI TAHSİS ETTİ!

   Yapılan etkinlikten sonra Aksaray Engelliler Derneği başkanı Bekir Kaya ve İl Müftü Yardımcısı Yaşar Zengin tarafından katılımcılar verilen bilgide dileyen engellilerin kendileri ile yakınlarından Kuranı kerim öğrenmek isteyenler içen il Müftülüğü tarafından 2 Kuran Kursu hocasının tahsis edildiği açıklandı.(Haber ve fotoğraf Ali Genç)