Aksaray

06.07.2020

  • İMSAK 03:32
  • GÜNEŞ 05:20
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:47
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:58
Anahtar Kelimeler: Aksaray’ Fidan Dikimi Başladı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray’da 90 Bin Fidan Dikimi Aynı Anda Başladı

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü "Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında 81 ilde eş zamanlı fidan dikim töreni düzenlendi. 
Tarım ve Orman Bakanlığınca hayata geçirilen kampanya çerçevesinde Aksaray’da belirlenen 22 fidan dikim alanında toplam 90 bin fidanın toprakla buluşturulması için çalışmalar başlatıldı. 
Aksaray-Nevşehir Karayolu 1.km’sinde Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve kamu kurum ve kuruluşlar, protokol üyeleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılım sağladığı fidan dikim töreni saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. 
Vali Ali Mantı burada yaptığı konuşmasında; 81 ilde eş zamanlı başlatılan kampanya kapsamında Aksaray’da belirlenen 22 ayrı noktada 90 bin fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi. Aksaray’da büyük coşku içerisinde ağaçlandırma çalışmalarına başladıklarını ifade eden Vali Ali Mantı; ‘Hep birlikte bu çalışmaları yapacağız. Şehrimizin ağaçlandırmaya büyük ihtiyacı var. Başta çocuklarımız olmak üzere herkesi ağaçlandırma konusunda bilgilendireceğiz, bilinçlendireceğiz. Bu kampanya ve ağaçlandırma çalışmalarına destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Aksaray’da dikimi yapılacak 90 bin fidanın şehir merkezi Hicip dikim sahasına planlanan 20 bin fidanın dikim çalışmaları katılımcılarla birlikte başlatıldı.