MTV'de yüzde 36,2'lik zam yüzde 25'e düştü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası konuştu: "Biz ne yaptığımızı biliyoruz"
Yerleştirme sonuçları açıklandı
Benzine ve motorine zam
TÜDKİYEB: "Üreten çiftçilere prim desteği sağlanmalı"
Niğde'de toplantıda patates konuşuldu
Meclisteki bütçe görüşmelerinde 'İçişleri' karıştı!
CHP'li Sarı: "Bitirilmeyen projeleri tespit edeceğiz"
'Borcu yoktur' yazısı artık doğrudan e-Devlet'te
Yerli ve milli güç birliği yapıldı
Piyasanın yükselmesi kiracıyı ilgilendirmez
Katar-Türkiye arasındaki Swap anlaşmasının uzatıldı
Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatıyor
Edirne sınırında 6'sı FETÖ mensubu 9 kişi yakalandı
Eren Kış-12 Operasyonu başladı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


2021 Yılında Altyapı Çalışması Yapılan Tüm Yolların Sıcak Asfalt Serimi Tamamlandı

2021 Yılında Altyapı Çalışması Yapılan Tüm Yolların Sıcak Asfalt Serimi Tamamlandı

Aksaray Belediyesi 2021 yılına ait alt yapı yenileme ve sıcak asfalt serim çalışmalarında hedefine ulaştı.

Vatandaşlara kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmak amacı ile kent genelinde alt yapı ve üst yapı yenileme çalışması başlatan Aksaray Belediyesi, alt yapıda yenileme ihtiyacı duyulan mahallerde asbest boru değişimleri, kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları, yeni içme şüyu şebeke hatları ve yağmur suyu şebeke hatlarında yenileme çalışması yaptı.

Kent genelinde ihtiyaç duyulan mahallelerde alt yapı eksikliklerini tamamlayan Belediye ekipleri kolay ve konforlu ulaşım imkânı sunmak için sıcak asfalt serim çalışmalarını gerçekleştirdi. İlkbaharı gelişi ile birlikte sıcak asfalt serim çalışmalarına başlayan Belediye ekipleri bu sezonda 160 bin ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Hava şartlarının sıcak asfalt serimini olumsuz yönde etkileyeceğinden dolayı Belediye ekipleri sıcak asfalt serimini tamamladı.

Bu yıl içerisinde 48 mahallede ve birçok ana arterde sıcak asfalt serim çalışması yapan ekipler sezonun ilk sıcak asfalt serim çalışmalarını Nevşehir caddesinde başlatmıştı. Sezon boyunca hummalı bir çalışma sergileyen ekipler Paşacık, Kurtuluş, Laleli, Ereğli Kapı, Fatih, Nakkaş, Hacılar Harmanı Hürriyet, Yeni Mahalle ve Coğlaki gibi mahallelerdeki yolları sıcak asfaltla kapladı.

Yıl boyunca yapılan sıcak asfalt serim çalışmalarını değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “vatandaşlarımıza kesintisiz kolay ve kalıcı alt yapı ve ulaşım imkânı sunmak için bu yıl özverili bir çalışma gerçekleştirdik. Belediye ekiplerimiz 160 Bin Ton sıcak asfaltın serimini gerçekleştirdi. Sıcak asfaltın kullanım süresini uzatmak kaliteyi artırma ve vatandaşlarımıza bir daha o bölgede görüntü ve gürültü kirliliği yaşatmamak adına alt yapısını tamamladığımız noktalara sıcak asfalt serimi gerçekleştiriyoruz. Sıcak asfalt serimin de hedefimize ulaştık.”