2017 Yılının İlk Hizmet İçi Eğitimleri Tamamlandı

2017 Yılının İlk Hizmet İçi Eğitimleri Tamamlandı

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı  sağlık tesislerinde, 2017 yılının ilk hizmet içi eğitimleri Şubat ayı itibarı ile tamamlandı.

Birliğe bağlı, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi (AEAH) başta olmak üzere, Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM), Ortaköy ve Eskil Devlet Hastanelerinde, temizlik ve tıbbi sekreter olarak görev yapan personelin tamamı bilgilerini geliştirmek için son gelişme ve yasal düzenlemeler konusunda bir dizi hizmet içi eğitimden geçirildiler. 

Konusunda uzman hekim, idareci ve birim sorumluları tarafından, gerçekleştirilen hizmet içi eğitimlerde personele hijyen, kişilerarası ilişkiler ve hasta mahremiyeti başta olmak üzere, enfeksiyon kontrolü, bilgi güvenliği, hasta mahremiyeti, hasta ve çalışan hakları, kişiler arası ikili ilişkiler ve iletişim, beyaz kod, mobbing, beden dili, verimlilik, kalite standartları, hasta nakil ve taşıma, hasta güvenliği, iş sağlığı güvenliği ve ilk yardım konularında eğitimler verildi.

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Himmet Durgut, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, genel sekreterlik olarak personelin bilgilendirilmesi için hizmet içi eğitimleri yıl içinde rutin olarak tekrarladıklarını söyledi.

Genel Sekreter Op.Dr. Durgut; ?Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimize bağlı, başta Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi (AEAH) olmak üzere, Ağız ve Diş Sağlığı (ADSM), Ortaköy Devlet Hastanesi ve Eskil Devlet Hastanesinde görev yapan temizlik ve tıbbi sekreterlere, hijyen, enfeksiyon kontrolü, bilgi güvenliği, hasta mahremiyeti, hasta ve çalışan hakları, kişiler arası ikili ilişkiler ve iletişim, beyaz kod, mobbing, beden dili, verimlilik, kalite standartları, hasta nakil ve taşıma, hasta güvenliği, iş sağlığı güvenliği ve ilk yardım konularında periyodik olarak eğitim verdik. 2017 yılının ilk hizmet içi eğitimlerini Şubat ayı içerisinde birliğimize bağlık sağlık kurumlarımızın hepsinde tamamladık.

Geçmiş yıllarda gerçekleştirdiğimiz hizmet içi eğitimler, özellikle temizlik ve hijyen, hasta mahremiyeti, hasta ve hasta yakınları ile kişilerarası ilişkiler ve iletişim konularında olumlu geri dönüşümler olmuştur. Verdiğimiz hizmet içi eğitim konularının ne kadar doğru ve isabetli olduğu hasta ve hasta yakınlarının bize geri dönüşlerinde ve yaptığımız anketlerde olumlu olarak yansımıştır. Hastanelerimizin eğitim birimlerine ve eğitimi veren uzman hekim, idareci ve birim sorumlusu arkadaşlarla, eğitime katılan tüm yardımcı sağlık personeli arkadaşlara teşekkür ediyorum? dedi.   

Sağlık 28.02.2017 12:25:55 1578 0
 • Pazartesi 33.9 ° / 17.7 ° Açık hava
 • Salı 33.7 ° / 20.9 ° Açık hava

Aksaray

15.08.2022

 • İMSAK 04:19
 • GÜNEŞ 05:51
 • ÖĞLE 12:53
 • İKİNDİ 16:40
 • AKŞAM 19:46
 • YATSI 21:11
 • BIST 100

  2.864%-0,15
 • DOLAR

  17,9595% 0,12
 • EURO

  18,4190% -0,61
 • GRAM ALTIN

  1.034,8% 0,20
 • Ç. ALTIN

  1707,42% 0,20
Ücretli çalışan yıllık yüzde 6,3 arttı
MSB teknik heyeti F-16 görüşmeleri için ABD'de
TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladı... İşsizlik oranı yüzde 10,6 oldu
Bakan Dönmez, 2. Abdülhamid Han Türbesi'ni ziyaret etti
Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenler unutulmadı
Hububatta üreticinin yüzü güldü
81 ilde dev uygulama! 30 gözaltı, 906 aranan şahıs yakalandı
Elektronik izleme dünyaya örnek oldu
YKS yerleştirme sonuçları açıklandı
Diyarbakır Bağlar'ın karatecilerinden madalya rekoru
‘Tıbbî Bitkiler Bahçesi’ hayran bırakıyor
Meteoroloji’den 16 ile kuvvetli uyarı! Türkiye’de bugün hava nasıl olacak?
Tarım Kredi marketlerinde indirim bugün başlıyor
16 il için 'kuvvetli' uyarı!
Türkiye'den Mısır'a taziye
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri