Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


15 TEMMUZ’DA MİLLETİMİZ KİRLİ PLANLARI BOZGUNA UĞRATTI

15 TEMMUZ’DA MİLLETİMİZ KİRLİ PLANLARI BOZGUNA UĞRATTI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, milli iradenin bayrak, devlet, ülke, milli ve manevi değerler üzerine oynanan kirli planları tarihin her döneminde bozguna uğrattığını belirtti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan ASÜ Rektörü Şahin, millet iradesinin üzerinde bir gücün olmadığını söyleyerek, 15 Temmuz 2016’da bunun tüm dünyaya bir kere daha gösterildiğini ifade etti. Vatan müdafaası söz konusu olduğunda aziz milletin her ferdinin -ne pahasına olursa olsun- ihanete geçit vermediğini, hain oyunları planlayanların maskelerini düşürdüğünü ve bağımsızlığına uzanan elleri kırdığını kaydeden Rektör Şahin, “15 Temmuz günü ülkemiz tarihin en büyük ihanetlerinden birisini yaşadı. Kökü dışarıda, zihni kirli, vatan ve millet sevgisinden yoksun hainler içerideki ve dışarıdaki iş birlikçileriyle kutsal değerlere saldırmış, birliğimizi parçalamak istemiş, milletin iradesini yok saymaya çalışmış ve vatanımızı bölme girişiminde bulunmuştur. Allah’ın yardımı, devlet yöneticilerimizin feraseti ve mayası vatan, bayrak, ezan sevdası ile yoğrulmuş kahraman milletimizin destansı mücadelesi ile darbeciler püskürtülmüştür. FETÖ/PDY’nin alçak planları milletin iman dolu göğsüne çarpmış ve darbeciler kendi karanlık çukurlarında boğulmuştur. Hiçbir terör örgütünün milletimizi ve devletimizi bölmesine asla izin vermedik, vermeyeceğiz…” dedi.

ASÜ Rektörü Prof. Şahin, sözlerini, “Tüm şehitlerimizi rahmetle, hayırla, duayla yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyoruz. Allah bu millete böylesi bir günü bir kere daha yaşatmasın” şeklinde tamamladı.