• Çarşamba 24.9 ° / 12.4 ° Bulutlar
 • Perşembe 18.1 ° / 5.5 ° Hafif yağmur
 • Cuma 14.9 ° / 7 ° Dağınık bulutlar

Aksaray

18.05.2022

 • İMSAK 03:43
 • GÜNEŞ 05:23
 • ÖĞLE 12:45
 • İKİNDİ 16:37
 • AKŞAM 19:57
 • YATSI 21:30
 • BIST 100

  2.395%0,00
 • DOLAR

  15,8579% -0,28
 • EURO

  16,7125% -0,27
 • GRAM ALTIN

  920,71% -0,83
 • Ç. ALTIN

  1519,1715% -0,83
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’ye döndü
3 büyükşehirde trenler ücretsiz çalışacak
Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun söylemlerini 'yakışıksız' buldu
İçişleri Ağrı Dağı'nı 'Abluka'ya aldı!
Hudut Kartalları'ndan uyuşturcu operasyonu
CHP'li Sarıbal'dan 'tarımsal' eleştiri
Pençe Kilit'te teröristlerin inleri temizleniyor
Muharrem İnce: Yeni dönemde 3A diyeceğiz
Bakan Yanık 'aile değerlerini' anlattı
7 ilde yeni mahkemeler kuruluyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Abu Dabi'de
Kiel heyeti Hatay'da
İstanbul Eyüpsultan'a TBB'den çifte ödül
İzmir'de konut satışları %53,7 oranında arttı
Kılıçdaroğlu: Mahkemeyi de, kararı da tanımıyoruz... Çekin elinizi havalimanından...
Anahtar Kelimeler: - Mayıs Engelliler Haftası
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


10-16 Mayıs Engelliler Haftası

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bekir Kaya tüm engelli dernekleri ve engelli spor dernekleri adına yaptığı açıklamada 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutladı.

Kaya yaptığı açıklamasında her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinliklerin yapıldığı Engelliler Haftasında;engellilerin yaşamları boyunca karşılaştığı problemlerin kamuoyuna ve yetkililere aktarılması ve bu konuda çözüm odaklı çalışmaların yürütülmesine vesile olarak farkındalık oluşturduğunu bildirdi.

Haftanın engelliler için özel bir anlam taşıdığını kaydeden Kaya; “Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli dernekleri ve spor kulüpleri olarak Aksaray İlimizde faaliyet göstererek Aksaray’daki tüm Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak için gayret göstermekteyiz. EKM olarak engelli vatandaşlarımıza kurslar düzenleyip engelli kardeşlerimizin sınavlara hazırlanması topluma kazandırılması gibi çalışmalar yapmaktayız. Sportif faaliyetleri destekleyip engellilerin başarılarına ortak olmaktayız. “dedi.

Kaya; Aksaray Belediyesi Engelliler Koordinasyon Birimi olarak derneklerle ortak çalışmalar gerçekleştirerek tüm dernek ve bireylere destek olduklarını belirttiği açıklamasında;

“Üyelerimize engelli hakları konusunda belgi verip yolgöstermekteyiz. Diğer STK kuruluşları ile istişare edip çalışmalarında Engellikardeşlerimize de yer vermeleri için gayret gösteriyoruz. Genel Merkez, Fedarasyon, Konfedarasyon gibi üst kuruluşlarımıza Engellilerin sorunları hakkında bilgi verip Hükümetin Kanun, Yasa, Yönetmelik hazırlamasını sağlattırmaktayız. Engellilerin istihdamı için düzenlenen EKPSS sınavına üyelerimizin hazırlanması için Aksaray Belediyemiz ile kurs düzenleyip yardımcı olmaktayız. Hükümetimiz Çıkarmış olduğu Yasalarla verilen hakların yanında Aksaray Belediyemizin Engelliler için kaldırımların düzenlenmesi, İçme suyunda indirime gedilmesi, Engelliler Spor kulübünün kurularak sportif faaliyetler yapılması, Engellilerinde yararlanması gibi çalışmalarını takip ediyor ve teşekkür ediyoruz.”

Kaya açıklamasını; “Aksaray’dakiengellilerin daha iyi yaşanabilir bir şehir olması için çalışmalar gerçekleştirerek bizlere her zaman destek olmaya çalışan Aksaray Valimize, Belediye Başkanımıza, kurum müdürlerimize, siyasilere teşekkür ediyor, . Bizlerle beraber olmak isteyen tüm dostlarımızı 10-16 Mayıs engelliler haftasında engelli koordinasyon merkezimize tüm engelli dernekleri yönetimi olarak bekliyoruz” diye tamamladı.