Dünyaya Nizam Veren Biz Türkler
Dünyaya Nizam Veren Biz Türkler
Tarih: 21.11.2017 15:14:18 / 3133okunma / 2yorum
H.İbrahim Sağlam

Eğer Allah bir milleti kendisine halife kılsaydı bu millet Türk Milleti olurdu diye düşünüyorum. Bunu neden söylüyorum. Irak´ın Süleymaniye şehri yakınlarında meydana gelen depremde Türk Kızılayı hızla harekete geçti. Oradaki depremde zarar görenlere hemen yardım elini uzattı. Bu olay bana2005 yılında Pakistan´dameydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremi hatırlattı. O zaman Pakistan´ta deprem olur olmaz başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere tek tek vatandaşlara kadar hemen herkes, Pakistan´daki müslüman kardeşleri için seferber oldu. Türkiye´nin Pakistan´a yaptığı yardım Birleşmiş Milletlerin yardımından fazlaydı.  Bu yüzden Devlet Başkanı Pervez Müşerref, basın toplantısını Kızılay çadır kentinin önüne getirttiği kürsüden yapmayı tercih etti. “Türkler buraya bizden önce geldi demişti. O yardımlar sırasında öyle bir yardım vardı ki ne yüce bir millet olduğumuzu bir kez daha haykırıyordu. Tavşanlı´daki 8-10 yaş arası olduğu tahmin edilen meçhul bir Türk evladının1 TL´lik yardımından bahsediyorum. İşte o yardım mektubu: “Ben fakir bir evin oğluyum. Babam yok annem hasta. 2 TL ekmek paramız vardı. Bunun size 1 TL´sini gönderiyorum. Çünkü ben bugün çöpten ekmek buldum. Akşam iftarı onunla yapacağız. Bu 1 TL ile depremde zarar gören çocuklara ekmek alın. Bu para helaldir. Pul parası da vereceğim için paramın hepsini gönderemedim. Özür dilerim.”*Pakistan Başkanı Pervez Müşerref de bu mektubu kendi internet sayfasına koydurmuştu.

Daha geçmişe gittiğimizde Ecdadımız üç kıtada hüküm sürmüş. Hükmettiği ülkelerdeki insanların diline, dinine, kültürüne karışmamış ve onları sömürmemiştir. Sömürmediği gibi oraları da mamur etmiştir. Kendi dindaşlarından zulüm gören milletler de Osmanlı´dan yardım istemişlerdir. Bizans´ın ileri gelenlerinden Büyük DükaNotaras´ın tarihe geçen meşhur “Bizans´ta Latin şapkası görmektense, Türk sarığı görmeyi tercih ederim.” sözünü hatırlayalım. Ecdadımızsömürmeden ve köleleştirmeden gönülleri fethederek İslam´ı yaymıştır. Selçuklular döneminde de aynı hoşgörü vardı.Hakimiyeti altındaki hristiyanlara değil eziyet etmek, kilise yapımında yardım bile edilmiştir. Bundan dolayıIhlara Vadisi içerisinde bulunan Kırkdamaltı Kilisesi´nde Selçuklu Sultanı II. Mesut´un tasvir edilmesi bunun en güzel örneklerindendir.

Bir de Avrupalılar ne yapmışlar ona bakalım. O zaman ne yüce bir millet olduğumuzu daha iyi anlarız. Avrupalı milletler, egemenliğine aldığı milletlerin her şeyini sömürdüğünü görüyoruz. Ülkelerin dilini, kültürlerini, yer altı ve üstü zenginliklerini, insanlarını ve daha sayamadığım birçok şeylerini ellerinden almışlardır. Hem de en medeniyetsiz biçimde. Tüyler ürpertici vahşetler işlemişlerdir.Kendileri zenginliklerine zenginlik katarken, sömürgeleştirdikleri ülkeleri fakirleştirmişlerdir. Bugün Güney Amerika Kıtası ülkelerinin dillerine bakıyorsun, Felemenkçe, Portekizce, İspanyolca, Fransızca; Kuzey Amerika ülkelerine bakıyorsun dilleri İngilizce. Afrika kıtasına baktığında yine aynı dillerin konuşulduğunu görüyorsun. Hint bölgesine bakıyorsun dilleri İngilizce. Yukarıda sadece dillerin sömürüldüğünden bahsettim. Diğer sömürdüklerini anlatmaya zamanımız yetmez.Kısaca Avrupa´nın sahip olduğu refahın ve zenginliğin altındasömürgelerden akan kaynak ve emek yatmaktadır. Bizim Ecdadımız ise Ortadoğu petrolünü emperyalistlere vermeyerek, Filistin´i Siyonistlere vermeyerek oradaki milletleri korumaya çalışmıştır, ama sonunda o emperyalist güçler kendisini parçalamışlardır. Osmanlı´dan sonra birçok bölgede acı hiç dinmemiştir. Dünyanın sigortası olan güçlü Osmanlıyı dünya hep arayacaktır. Sözlerimi,küresel güçlerin ülkemizi tekrardan hedef tahtasına koyduğu şu günler içindua niyetine geçen Yahya Kemal Beyatlı´nın o güzel şiiriyle tamamlıyorum:

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.
Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyednâmın,
Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm´ın.

*:Mektubun aslı´nda 1 TL yerineo zamanda 1 TL´ye denk gelen 1 milyon yazılmaktadır. Günümüze uyarlansın diye 1 milyon değil de 1 TL kullanılmıştır.

Anahtar Kelimeler: Dünyaya, Nizam, Veren, Türkler
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Halil Sağlam
21.11.2017 22:38:31
Teşekkür ederim eline,diline sağlık. Bu yazıların devamını bekleriz.
Ahmet Kağan
22.11.2017 08:42:02
Güçlü Türkiye, güçsüzlerin de sesi-soluğu olmuştur, yine de olacaktır İnşallah.
Yazarın Diğer Yazıları
KPSS Başvurusunda Sıra Beklemeye Son ! (08 Mayıs 2018 - Salı)
OyunAynı,Oyun Yazarı ve OyuncularFarklı (21 Aralık 2017 - Perşembe)
Aksaray´dan Çıkan Büyük Devlet Adamı (30 Kasım 2017 - Perşembe)
Karamanoğlu Mehmet Bey´i Arıyorum (17 Kasım 2017 - Cuma)
Enerji Açığına Nükleer Serumu (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Her Beğeni 10 Kuruş (25 Ekim 2017 - Çarşamba)
Aylık 6 bin lira kazanıyor musunuz? (21 Ekim 2017 - Cumartesi)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Emir vermeye alışmayın. Ben, validenizden su dahi istemem. Emir vermekle sözün ruhu ölür. İhbar, emirden daha müessir (tesirli) dir. Misal, (Sigara içme ! demek yerine) “Benim oğlum sigara içmez değil mi?” demek gibi.

Süleyman Hilmi Tunahan
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
http://filslov.ru/filosov.jpg]

http://filslov.ru/filosov.jpg]