Büyükşehir İçin Tecrübemiz Var…
Büyükşehir İçin Tecrübemiz Var…
Tarih: 5.12.2018 23:07:28 / 1891okunma / 0yorum
Abdulkadir AY

28 Kasım´da yayınlanan 30 il daha Büyükşehir Olacak haberi ilimizde pek yankı bulmadı, hep istedik vermediler şimdi altın tepside sunulmuş olsa bile yasa çıkmadıkça kimse itibar göstermiyor. Büyük Şehir neyi getirir neyi götürür onu bile tartışamıyoruz. Büyük şehir olmamızda ilimiz milletvekillerinin dahili olmuş mudur onu bile anlayamadık ancak şu bir gerçek BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ statüsüne kavuşuyoruz.

 Çok şükür başımızdaki belediye başkanının yöneticilikte tecrübesi var onun ekibi bırakın Aksaray´ı Konya hatta  Kayseri´yi bile yönetebilecek kabiliyet içerisindeler

. Maşallah Her gün bir etkinlik her an bir proje çalışmasını duyuyoruz. Alışık olmadıklarımızı yaşıyoruz bugün Dünya engelliler Günü dolaysıyla Engelli koordinasyon merkezine uğradım acaba faaliyet var mı yoksa laf olsun diye mi açıldı merak ettim kapısını açtığımda sıcak bir karşılama Güleryüz açıkçası şaşırttı beni birde baktım ki Dernek başkanımız Bekir KAYA kardeşimiz oradaydı kucaklaştık ve koordinasyon merkezinin etkilerini konuştuk anlattıklarına bakınca bir merkezi kurup terk etmemiş belediyemiz birkaç daimi personel atamış her biri misafiri nasıl ağırlarım telaşında bir çay ikramını kabul ettim ancak ikincisini ben talep ettim lezzetine doyamadım Bekir KAYA başkanı bulmuşken anlık röportaj yapmayı kaçırmadım acele etmedim konuşma aralarında BELEDİYE FALİYETLERİNİ anlata anlata bitiremedi ve sık sık Teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Aksaray Belediyesinin bugün aldığı ödeneğin Büyükşehir olduğunda  beş kat fazlasını alacağı saki kimsenin umurunda değil herkes ekonomik sıkıntıdan bahsedip birbirini karamsarlığa sürüklüyor hal böyle olunca büyük olsa ne yazar küçük olsa ne fayda hiç kimseyi ilgilendirmedi. Kime sorsan seçim var kandırıyorlar deyip olmaz olsa da biz önce şehir olalım yeter diyen bile oldu kamu oyunu yönlendiren bazı kardeşlerimiz bile bu işte bir iş var yasalaşmadan bir şey yazmam demeye getiriyor

ama AKSARAY ARTIK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Oluyor Niğde ve Kırşehir bölgemizde aynı statüyle Büyükşehir olmaya aday illerimiz fakat Turizmin ORTA ANADOLU BÖLGESİNDEKİ merkezi olan KÜLTÜR BAŞKENTİ sayılacak Nevşehir nüfus olayına takıldı nüfus kriterine uymadığı için ismi yazılmadı. Biz hep bölgemiz kalkınmıyor diyoruz doğu ve güney doğu  bölgelerimiz  terörle hizmet kopartıyor, Karadeniz zaten ihya oldu, ege Marmara bize tepeden bakıyor Akdeniz mutlu geride kalan sadece bizim bölgemiz oluyor.

Acı ama Gerçek Aksaray ilinde bulunan AKÇAKENT köyünde sadece 8 metrekarelik tek odada  inekleriyle birlikte yaşamak zorunda olan onlarca aile var. Mutlu insanlar  ama bunu bile söylemek devletimize saygısızlık olmasın diye haykıramıyoruz .  Ne yapıp yapıp bölgesel dayanışmanın olması şarttır

EĞER BÖLGESEL KALKINMA OLACAKSA NEVŞEHİRİN DE BÜYÜK ŞEHİR OLMASI ŞART

Neden mi yaz aylarında milyonu bulan bölgeyi kış aylarındaki nüfusla kıyaslamak adil değil de ondan bu konuda Nevşehir Kamuoyu bir telaş içinde midir bilemem ama  bir şeyler yapmaları bölgenin geleceği ve gelişmesi için hayırlı olacaktır.

Yapılacak etkinlik için çekinmeden imza atarım

EN GÜZEL ETKİNLİK İMZA KAMPANYASI TOPLAMAK OLACAKTIR

En azından tüm siyasiler seçime kadar duyarlı olacaklardır mart seçimlerine hep birlikte güçlü BÖLGE olarak girmek bölge açısından en hayırlısı olacaktır.

Bölgemizde her ilin STK temsilcileri 4 vilayeti kapsayacak şekilde birbiriyle işbirliği yapmalıdır, 4 vilayetin Rektörleri bir araya geldiklerinde Bölgesel Kalkınma stratejileri geliştirmelidir, dahası 4 vilayetin belediye başkanları sinerji oluşturmalı ve Memleketlerin saygı değer Milletvekilleri yılda birkaç defa bölgesel kalkınmaya dair görüş alışverişi yapmış olsalar ne kadar kıymetli olurdu. mesela HIZLI TREN HATTI  ile ilgili kesinlikle konuşmak zorundalar bölge ipek yolu üzerinde önemli bir  kavşak noktasıdır.

Bölge illerimiz olarak Birbirimizin eksikliğini zafermiş gibi algılamak yerine bir olup bölge için yatırım talep etsek ne kadar iyi olurdu. Ancak acı bir gerçek var her hangi bir ilimiz kendi gayretiyle bir yatırım koparttığında bakıyorsunuz diğerleri bende isterim diyerek gelecek hizmete engel oluyorlar. Biz bunu böyle okuyoruz aksi durum varsa siyasilerden ricamız ne olur ilişkileriniz den bölgede yaşayan Basın mensuplarını da bilgilendiriniz, göreceksiniz medya kuruluşlarımızın hepsi de peşinizden koşa koşa  gelecektir ne olursa olsun size bu konuda her daim sahip çıkacaklardır.

Değerli siyasi otoritelerimiz Siz yeter ki Aksaray ili hangi hizmete odaklanmalı Niğde İlimiz Hangi Yatırıma programına almış Nevşehir İlimiz hangi konuda yatırımını önceliğine almış tartışın basına bildirin bizde bilelim hangi konuda tek mücadele edilmeli hangi konuda Bölgesel bir girişim olmalı anlatın basına lütfen size dahil olalım

Sonuç;  Bölgesel bir mekanizma şart. Tek bildiğimiz gerçek bölgedeki illerimizin değerli valileri bir araya geldikleridir. Ahiler Kalkınma Ajansı toplantıları vasıtasıyla konuşabiliyorlar. Tabi ki Bu yetersiz her kesim taşın altına elini koymalıdır dünyanın en önemli ticari ipek yolu üzerinde olduğumuzu unutmayalım güç birliği yapalım ki tüm bölgemiz kazansın

Aksaray bu gün yine güzel bir etkinlikle anıldı Aksaray ilinde çekimleri yapılan DELİLER FİLMİ için tanıtım galası vardı her iki AVM içindeki sinemalarda coşku vardı. Filmi izleyince TÜRK olmaktan bir kez daha gurur duydum, duygulanmamak elde değildi, FİLM için gerekli desteği sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı´ ya bir kez daha müteşekkiriz. AKSARAY OLARAK BÜYÜK ŞEHİRE HAZIR Belediyecilik Hizmetlerinde tecrübeye sahip kadroya sahip olmamız Aksaray için  bir şanstır.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Allah yolunda ol, dosdoğru ol, verdiğin sözün eri ol.

Süleyman Hilmi Tunahan
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları