Aksaray

26.01.2020

  • İMSAK 06:23
  • GÜNEŞ 07:47
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 15:42
  • AKŞAM 18:05
  • YATSI 19:25
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Yeni Asfalt Yapılan Yollar Göz Dolduruyor

 Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince asfalt çalışmalarının tamamlandığı Çiftlik Mahallesinde yol ve trafik güvenliği için önleyici tedbirler alınıyor. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü asfaltı tamamlanan yollarda yol çizgi ve boyama çalışması yapıyor.     

Aksaray Belediyesi, trafikte sürücü ve yayaların güvenliği ve ulaşımın sorunsuz olması amacıyla şehir genelinde başlattığı asfalt çalışmalarına devam ediyor. Asfalt çalışması daha çok alt yapısı tamamlanmış yollarda sürüyor. 

 Belediye Başkanı Evren Dinçer, yatırım programına alınmış ve alt yapısı tamamlanmış yol güzergâhlarında asfalt çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Başkan Dinçer; “Ekiplerimiz, şehrimizin birçok noktasında sathi kaplama, kısmi kaplama, stabilize yol çalışmaları, yeni yol açma ve sıcak asfalt serim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle yaz sezonunda asfalt çalışmalarında iyi bir noktaya geldiğimizi düşünüyorum. 4.5 ayda şehir genelinde 44 bin ton üzerinde sıcak asfalt serimi gerçekleştirdik.

Bu yıl sadece Çiftlik Mahallemizde 26 sokak ve ana caddede asfalt çalışması gerçekleştirdik. Asfalt çalışmasının hemen ardından yol güzergâhında trafik güvenliği için önleyici tedbirler alıyoruz. Ekiplerimiz asfalt çalışması tamamlanan sokaklarda yol çizgi uygulaması, gerekli noktalara trafik işaretlemeleri yapılıyor. Trafik ve yol güvenliğinin en üst seviye olmasına özen gösteriyoruz” dedi.