Üçü Birarada 40 Bin Kere Maşallah

Beraber Yürüyelim Etkinliği Yapılacak

ATSO Başkanı Göktaş’tan Devlet Destekli Alacak Sigortaları Hakkında Önemli Açıklama

Başkan Dinçer, Aksaray Belediyespor Yönetimi İle Bir Araya Geldi

02-06 Eylül 2019 Tarihleri Arasında İl Genel Meclisinin Aldığı Kararlar

Aksaray Ülkü Ocakları Aşure İkramı Yaptı

STK Başkanları Aksaray'a Uçuş Okulu İçin Temaslarını SürdürüyorŞEHRİN AVANTAJLI OLABİLECEĞİ BRANŞLAR İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık alanına dair ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında, şehirdeki sportif etkinlik çeşitliliğini arttırmak arzusunda olduklarını söyledi.

Aksaray Hava Sporları Derneği Başkanı Rasim Gül, Rektör Şahin’i ziyaret etti. Kısa süre önce Aksaray’da gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü Süper Final Test Şampiyonası’nın son derece önemli ve dikkat çeken bir etkinlik olduğunu, farklı kurumların işbirliğiyle gerçekleştirilen bu organizasyonun Aksaray’ı çok özel bir noktaya taşıyabileceğini kaydeden Şahin, hedeflerinin bu ve benzeri etkinliklerin şehre kazandırılmasına yönelik çalışmalara katkı sunmak olduğunu belirtti. ASÜ Rektörü, ihtisaslaşmanın el birliği ile ilerleyebilecek bir süreç olduğunu da vurgulayarak, “Spor ve sağlığın kesiştiği alanda projeler üretmeyi içeren ihtisaslaşma sürecini önemsiyor ve ciddiyetle bu alana dair çalışmalar yapıyoruz. Hava sporları, okçuluk, bisiklet… Aksaray’ın avantajlı olduğu veya olabileceği her branşı en iyi şekilde değerlendirmek ve şehrimizi bu alanlarda bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi.

Şahin, ziyareti ve Şampiyonanın düzenlenmesinde gösterdiği emekleri münasebetiyle Dernek Başkanı Gül’e teşekkür etti. Ziyaret, süreç içerisinde neler yapılabileceğinin istişare edilmesiyle tamamlandı.