Şanlurfa'da 20.Zırhlı Tugay Komutanlığında Patlama Meydana Geldi

Pompacıyı Darp Edip Üzerindeki 3 Bin Lira'yı Alıp Sırra Kadem Bastılar

Engelli Derneklerinin kadın yöneticileri ve ailelerden Işıl Mantı Hanımefendi’ye ziyaret

Ortaköy İlçesi Yıldırımlar Köyünün İçme Suyu İhtiyacı Giderildi.

Trafik Mobil Eğitim Tır’ı Aksaray’a Geldi

Aksaray Polisi Yine Suçluları Enseledi

ÇOGEP “Gönüllere Dokunan Mavi Hayaller” Projesi Yağlı Boya KursuPolis okul çevresindeki iş yerlerinde denetim yaptı.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim-öğretim yılını tamamlaması için okul çevresindeki iş yerlerinde denetim yaptı.

18.10.2019 günü 09.00-11.00 saatleri arasında İlimiz Merkezinde bulunan tüm okulların etrafında “Çocuklara Tütün Ürünlerinin Satışının Önlenmesine Yönelik Yapılan Uygulama kapsamında; Çocuk Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde;

· İlimiz merkezinde bulunan 97 okul ve çevresi kontrol edilerek,

· Okulların çevresinde bulunan 57 iş yeri (market, büfe, internet kafe, oyun salonu vb.) denetlenmiş

· 36 işletmeye “4207 sayılı tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü hakkında kanunun 3/8 maddesi “ Tütün Ürünleri Ve Tütün Ürünü İhtiva Eden Ve Etmeyen Nargile İle Benzerleri 18 Yaşını Doldurmamış Kişilere Satılamaz Ve Tüketimlerine Sunulamaz” olduğu belirtilerek, 5/6. maddesinde ise aykırı hareket edenler 26.09.2004 tarihli 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun sağlık için tehlikeli madde temini başlıklı 194. maddesi hükmüne göre cezalandırılacağı, ayrıca “Paket Açarak Adet Şeklinde Veya Daha Küçük Paketlere Bölünerek Satılması” aynı kanunun 3/10 maddesi ile 4733 Sayılı Tütün, Tütün Mamülleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 8/j maddesinde yasaklanmış olduğu satanlara idari para cezası uygulanacağı tebliğ edilmiştir. Çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik uygulamalarımız kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.