Anahtar Kelimeler: İlçelerden Afrin Aktif Destek

Levent Börekçilik Aksaray Şubesi açıldı

Toplanma Alanını Öğren ki Canın Sağ Olsun!

AFRİN'DE YETİM VE ENGELLİLERLE BULUŞTULAR

MÜSİAD’dan Ticaret Atağı

Aksaray'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Tıp Öğrencilerinin Aksaray’a Gelebilmesi İçin Hazırlıklar Hızlandı

Piknik Tüpünden Zehirlenen İki Genç Hayatını Kaybettiİlçelerden Afrin´e Aktif Destek

İlçelerden Afrin´e Aktif Destek

İHH Eskil ve Ortaköy Temsilcilikleri Afrin´e iki tır yardım gönderdi. Vatandaşların yardım konusunda gösterdikleri duyarlılığın gittikçe artması, il genelinde  infak hususunda insanlar arasında farkındalık oluşturduğu gözlendi. Gerek Afrin gerekse Doğu Guta´dan İdlib´e sığınan binlerce mağdur insanın insani yardımlarla desteklenmesinin müslümanlığın gereği olduğunu söyleyen ilçe sakinleri, iyilik adına ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade ettiler.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, Aksaray ilçelerinden de yardımların gönderilmesinin mutluluk vesilesi olduğunu söyledi. 2018´in başından beri 19 tır insani yardımın Suriye´ye gönderildiğini vurgulayan Özkan, karagünde dostluğun, kardeşliğin gereğinin Aksaray´lılar olarak vicdanî bir huzurla yerine getirildiğini sözlerine ekledi.
Afrin´de günde 10.000 kişiye sıcak yemek hizmeti veren İHH Gezici Aşevinin bulunduğunu ve gönderilen gıdaların en güzel şekilde yerine ulaştırıldığını ifade eden İHH Başkanı Özkan, yardımların tüm hızıyla devam ettiğini ve hafta içinde birkaç tır daha göndermeyi planladıklarını belirtti. Özkan, son olarak, yardım etmek isteyen vatandaşların dernek hesabı olan "Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Kuveyttürk Aksaray Merkez Şubesi
TR680020500009105070200001" nolu ibana "SURİYE" açıklaması ile bağış yapabileceklerini sözlerine ekledi.

İyilik Tırı 17 Eskil´den

Eskil Gönülbağı Derneği ve İHH Eskil Temsilciliği işbirliğinde bir tır yardım Suriye´li mağdurlara gönderildi.Dua merasiminde Eskil Belediye Başkanı Niyazi Akçay, İlçe Müftü Vekili Ali Ekinci ve vatandaşlar hazır bulundu.Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, Eskil halkının infak hususunda oldukça hassas olduğunu belirtti. Bu yılın ikinci yardım tırını gönderen Eskil Gönülbağı Derneği Başkan ve teşkilatına mazlumlar adına teşekkür eden Özkan, yarın da 18. İyilik Tırının Eskil´den gönderileceğini ifade etti.Dernek Başkanı Özkan, Suriye´de yaşanan son gelişmelerin kaygı verici olduğunu ve yardımların devam edeceğini dile getirdi. Yapılan duanın ardından yardım tırı yola çıktı.