İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Tarih: 3.12.2018 14:25:57/ 4171okunma / 0yorum

AK Parti Aksaray İl Gençlik Kolları İl Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi.

ATSO´da düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Emrullah Kırkpınar, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, il yönetimi, ilçe gençlik kolları başkanları ile teşkilatın genç üyeleri yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından program gençlere dair hazırlanan video gösterimi ile başladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç Burada hep beraber olmanın sevgisini ve muhabbetini yaşadığını dile getirerek sözlerine başlayan Mehmet Emin Kılıç,

 “Partimize ve davamıza gönül veren kardeşlerimiz bilmelidir ki kurdukları tuzaklar ile bu milletin asla kabul etmeyeceği sofralarda bizi yemek istiyorlar ancak bu davanın neferleri imanıyla davasına ve Cumhurbaşkanına olan inancıyla bizi değerlerimizden ve benliğimizden koparmak isteyenlere Alemi Cihanı dar edecektir.

Bizler suskun çoğunluğun fikriyatına vurulan düşüncesine vurulan suskun çoğunluğun dirilişi ile bu kürsülerdeyiz. Bize inanan bize ümit bağlayan ümmetin vebalini taşıyoruz. O yüzden yoruldum yok usandım yok hep daha fazla çalışacağız hep daha ileriye bakacağız.”

Sadece bir siyasi parti olmadıklarını ve AK Parti´nin bu milletin öz değerlerini kendine şiar edinmiş bir parti olduğunu belirten Kılıç, “Bizler gönül aldıkça üstünüz bizler gönüllere girdikçe galip olacak olanlarız.

Teşkilatlarda birliğimiz ortada. Burada başta ilçe başkanlarım olmak üzere Sultanhanı, Gülağaç, Ortaköy Sarıyahşi, Güzelyurt, Ağaçören ve Eskil teşkilatlarımızla beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yola çıkalı bugün itibariyle 280 gün oldu. Bu zaman zarfında emeğini esirgemeyen işini, ekmeğini, ailesini bırakarak çalışmalarımıza katılan teşkilatımıza teşekkür ederim. Ayrıca İl Başkanım Hüseyin Altınsoy´a, Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı´ya, İlçe Başkanım Hamza Aktürk´e, Kadın Kolları Başkanım Ferhan Polat´a teşekkür ederim” dedi.

Kardeşlerim dediği dav arkadaşlarına yerel seçimin önemine değinen Kılıç, “Bu seçimde mesele beldemiz değil, mesele ilçemiz değil, mesele ilimiz değil, bu seçimde mesele Türkiye ve İslam sancaktarlığıdır. Biz eğer ki sen ben kavgasına düşer isek Çeçenistan´da şehit olan Şamil Basayev´e, Mısırda göğsünden vurulan Esma kardeşimize sırt çevirmiş oluruz. Kudüs´te bombalanan İslam fidanlarına, Irakta namusu bertaraf edilen kardeşlerimize sırt çevirmiş olacağız. Çanakkale´den Kafkaslara Galiçya´dan Trablus´a Azerbaycan´da Karabağ´a sırt çevirmiş oluruz. Ezanı Muhammedî aslına dönsün diye darağacına çıkan Adnan menderese, 80 darbesinde idam edilen vatan evlatlarına sırt çevirmiş olacağız. Biz halen sen ben dersek, 15 Temmuzda göğsünü siper eden aziz şehitlerimize, dağlarda it sürüsü teröristlere dünyayı dar eden Mehmetçiğe sırt çevirmiş oluruz. O yüzdensen ben demeyeceğiz meselemiz bir amacımız bir davamız bir ya zillet ya hürriyet” dedi.

AK Parti´nin kadın ve gençlere her zaman ayrı bir önem verdiğini ve onlara yönelik çok sayıda proje hayata geçirildiğini hatırlatan MKYK Üyesi Emrullah Kırkpınar,

AK Parti´nin her teşkilatının birer okul olarak görülmesi gerektiğini, gençlik kollarından başlayan birçok kişinin partide üst düzey görevlere geldiğini aktardı.

AK Parti İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısının Aksaray´a ve Türkiye´ye hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı,

Bizim burada bir arada olmamız sadece prosedür gerçekleştirdiğimiz bir iş değil. Burada yüreğimizin hep beraber ne için nasıl çarptığını bir kere daha göstermek maksadıyla böyle bir arada olmamız beni gerçekten duygulandırdı.  Gerçekten onurlandırdı.

İl Gençlik Kolları danışma Meclisi toplantısına katılan İl Gençlik Kolları ve ekibine teşekkür ediyorum. MKYK üyemize İl Başkanıma, Merkez İlçe Başkanıma, Kadın Kolları başkanıma ve İlçelerinden gelen değerli arkadaşlarımız, kasabalarından gelen değerli arkadaşlarımız hepiniz hoş geldiniz. Diyen Başkan Yazgı sözlerine şu şekilde devam etti.

“Bulunduğumuz yerler çok kıymet yerler bulunduğumuz aile çok önemli bir aile. Biz AK Parti ailesinin mensuplarıyız. Bu gördüğünüz kardeşiniz Merkez İlçe Başkanlığı, İl Yönetiminde görev aldı. Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Ardından da Rabbim nasip etti. Belediye Başkanlığını 4,5 sene 5. Seneyi tamamlayacağız. Buralar bir okul önce onu söylemek istiyorum. Burada bulunduğunuz ve yaptığınız her şey sizlerin geleceği için o kadar önemli o kadar değerli ki bunların hiçbirisi boş değil bunların hiçbiri gereksiz ve lüzumsuz değil. Her şeyden önce sizlerin de bildiği gibi hepimizin lideri sadece Türkiye´nin değil Tüm İslam aleminin liderinin çatısı altında onun önderliği altında bu işi yapmanın mutluluğunu gururunu yaşıyoruz.

O Lider ki bizler böyle ne zaman hüzünlensek. Bizler böyle ne zaman düşüncelere dalsak bizi böyle silkeleyip tekrar ayağa kaldırıyor. Tekrar bize hedeflerimizi hatırlatıyor. Öyle büyük idealler ortaya koyuyor ki, bizler sadece sizlerle değil. Teşkilat kadememizde bulunan bütün bireylerle bütün hepimiz hep birlikte bu gayeleri hedefleri gerçekleştirmek için çabalıyoruz çalışıyoruz.  Rabbim nasip ederse inşallah bunları daha da artırarak devam edeceğiz. O Lider Recep Tayyip Erdoğan´ ın önderliğinde bu işleri yapmak sizin ileride hatıralarınıza ya da torunlarınıza aktaracağınız en büyük şereftir. Bunu hiçbir zaman unutmayın” diyerek sözlerine şu kilde devam etti.

Az önce başkanım da bahsetti Yerel Seçimlerde muhtemelen gelecek haftalarda da Aksaray´ımız ve geri kalan 20 İlimiz açıklanacak. Şunu söylemek istiyorum. Burada önemli olan en önemli şey şu, buralarda bir Belediye Başkanı olarak bir Belediye Başkanı abiniz olarak kardeşiniz olarak şunu söylemek istiyorum.  Buralara gelmek buralarda bulunmak. Rabbimin güzel bir lütfu ve buralar da bulunduğumuz sürece yapmış olduğumuz çalışmalarla gençlerimizin, çocuklarımızın, kadınlarımızın, emeklilerimizi ve şehirde yaşayan birçok insanın gönlüne girmek bu işin en güzel tarafıdır. Bu işin en güzel ve en önemli mutluluk verici tarafıdır. Tabii Bundan sonraki süreçte başta Rabbim bizim için bu işleri uygun görüyorsa Rabbim bizlerin bu işleri yapmamız ve devam etmemiz için güzel ortamlar oluşturacaksa tabii ki boynumuz kıldan incedir. Bu görevleri yapmak bu görevleri devam etmek tabii ki de bizlerin boynun borcu. Ardından tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere bu göreve başlarken nasıl bizi bu görevlere verdiyse bu görevlerde çalışırken ondan aldığımız Belediyecilik anlayışı ondan aldığımız insanları sev ki devlet yaşasın ve onlar vasıtasıyla şehirde yaşayan bütün insanları sevecekleri bir ortam oluştursun biz bunun derdinde bunun gayesinde bunun çalışması içerisinde olduk. O nedenden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere verdiği terbiye ile onun bizlere gösterdiği güzel hedeflere ulaşabilmek için var gücümüzle çalıştık. Bunu yaparken tabi ki de tek başımıza yapmadık. Yanımızda Belediyemizin ekipleri vardı. Yanımızda teşkilatımız vardı. Yanımızda çalışan diğer arkadaşlarımız vardı. Onlarla beraber bu güzel çalışmalara imza attık. Dediğim gibi önümüzdeki hafta belli olacak. Belli olacak süreç içerisinde burada şunu sizlerden özellikle rica ediyorum ve istirham ediyorum. Burada tabii ki birilerini gönül verebilirsiniz tabii ki birilerini gönül isteyebilir fakat ne olursa olsun sonuç ne olursa olsun şuna çok dikkat edin. Burası şahsiyetçiliğin yeri değil şahsiyetçinin öne çıktığı bir yer değil burası davanın öne çıktığı bir yer şahıslar geçicidir ölür gider ama dava eğer ona inananlar varsa onlarla beraber devam eder gider. İlkelerimizden ayrılmayalım ilkelerimiz bizi biz yapar bize bizi katar bize bizim değerimizi verir. Nasıl ki Peygamber Efendimizin vefatından sonra Kuran ve Hadis bizim için rehber olduysa bir ilke olduysa onu hiç unutmadan ve ondan bir adım dahi ayrılmadan ve aralarına parazitleri sokmadan doğru yolda doğru yürümek için rabbim bana size kuvvet versin. Hepimize yardımcı olsun diyerek böyle güzel bir organizasyonu düzenlediği için Divan´a değerli başkanıma ve bütün teşkilâtımıza teşekkür ediyorum. Dedi.

İl Danışma Meclisi toplantısının hayırlara vesile olmasını temenni ederek sözlerine başlayan İl Başkanı Hüseyin Altınsoy,

“Gençlerimizi görünce, gençlik yıllarıma dönüyorum. Gençlik Kollarımızın İl Danışma Meclisi toplantısı var denilince heyecanlandım, geçmiş günlerimdeki heyecanı tekrar hissetmek için aranıza hevesle geldim. Ülkemizin en büyük zenginliği nedir desek? Belki birçoğunuz bu soruya farklı cevap verir ama Türkiye´nin en büyük zenginliği siz gençlersiniz. Bu nedenle Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve partimiz gençlere çok önem veriyor. Bizler Parti çalışmalarımızda gençlerimizle birlikte yürüyoruz. Türkiye´de kendi kendine yarışan bir partiyiz. Biz kendine hedef koyan, o hedef için çaba gösteren ve o hedefe ulaşmak için projeler üreten bir partiyiz. Gençlerimiz bu hedeflerin peşinde koşmaktan eminim geri durmayacaktır” dedi.

“Sevgili gençler” diyerek sözlerine devam eden Altınsoy, “AK Partili olmanın, AK Partide genç olmanın gururunu nasıl yüreğinizde hissediyorsanız, yine AK Parti´de genç olmanın sorumluluğunu, vebalini yüreğinizin en derininde hissediyor olmalısınız. Bizler biliyoruz ki mensubu olduğumuz bu hareket tüm dünya mazlumlarının, Alem-i İslam´ın son umududur. Yine biliyoruz ki bu hareketin umudu da bu gençliktir. Bu sebep ile siz genç kardeşlerimin boşa harcayacak bir dakikası bir anı bile yoktur. Bizler de Gençlerimizi görünce onlar gibi heyecanlı oluyor, kendimize geliyoruz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan özellikle gençlere çok önem veriyor. Kendisi zaten “Bizler gelip geçiciyiz. Biz bu gençlere bu vatanı da bu görevi de bırakacağız´ diyor” diye konuştu.

Gençlik döneminin ve gençlerin kendisi içinde ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Altınsoy, “Bizlere genç yaşlarımızda iken “Bir yiğit çıkacak ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Dünya Beşten Büyüktür diyerek Emperyalizme kafa tutacak” deselerdi o dönemlerde bunu hayal bile edemezdik. Ancak bugün gençlerimizin lideri bellidir. Sevgili Gençler ben sizlerle birlikte bu kutlu davadaki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizden, hiçbir zaman önümüze çıkan engellere aldırmayıp, yılmadan yıkılmadan davamız ve partimiz için gece gündüz demeden çalışacağımıza inanıyorum. Yaklaşan yerel seçimlerde de Gençlerimizle ve tüm teşkilat mensuplarımız ile birlikte çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el, girmediğimiz gönül kalmayacağına inanıyorum. Gençler bizim gücümüze her zaman güç katıyor” açıklamasında bulundu.

“Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın da gözünün gördüğü işte bu gençlerdir” diyen Altınsoy, “Çünkü Gençlerimiz çalışmalarda, sahalarda, sokağa çıktığımızda kısacası her alanda elimiz, kolumuzdur. Gençlik yoksa heyecan yok, varsa heyecan var. Gençlerin çalışmaları, partimize heyecan getiriyor. Gençlerimiz siyaset üreten, siyasete öncülük eden, bir anlamda genel ve yerel çalışmalarda AR-GE üretimi yapan organdır. Sözlerimi noktalarken bu günlerde Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren çalışmalarda gençliğimize başarılar diliyor, Gençlik Kolları İl Başkanımız Mehmet Emin Kılıç Kardeşime ve Yönetim Kurulu Üyelerimize emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. AK Parti Aksaray İl Gençlik Kolları İl Danışma Meclisi toplantısı sonunda Ak Parti İl Teşkilatı hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer; “Şehrimizi Birlikte Yöneteceğiz”
Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer; “Şehrimizi Birlikte Yöneteceğiz”
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
ATSO BAŞKANI GÖKTAŞ KISA ÇALIŞMA ÖDENEKLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI
ATSO BAŞKANI GÖKTAŞ KISA ÇALIŞMA ÖDENEKLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Aksaraya Hanım Eli Değecek  Kadınlar´dan Türemişe Tam Destek
Aksaraya Hanım Eli Değecek Kadınlar´dan Türemişe Tam Destek
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Sefer Alkan Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
Sefer Alkan Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
Sefer Alkan Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
Soba Yangına Sebep Oldu İtfaiye Faciayı Önledi
Soba Yangına Sebep Oldu İtfaiye Faciayı Önledi
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Kafa kaya çarpıştılar 3 kişi yaralandı
Kafa kaya çarpıştılar 3 kişi yaralandı
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Rektör Şahin ATEM ´i Ziyaret Etti
Rektör Şahin ATEM ´i Ziyaret Etti
Rektör Şahin ATEM ´i Ziyaret Etti
Gönüllere Girene Kadar Durmak Yok
Gönüllere Girene Kadar Durmak Yok
Gönüllere Girene Kadar Durmak Yok
Türemiş; İhtiyaç Sahipleri ´ne de, Esnafa da İyi Kart la destek
Türemiş; İhtiyaç Sahipleri ´ne de, Esnafa da İyi Kart la destek
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Sefer Alkan´ın Dev Projeleri
Sefer Alkan´ın Dev Projeleri
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
14 Şubat Sevgililer Gününde Hediyeniz Bir Fidan Olsun
14 Şubat Sevgililer Gününde Hediyeniz Bir Fidan Olsun
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Oto Galeri Esnafından Evren Dinçer´e  Tam Destek
Oto Galeri Esnafından Evren Dinçer´e Tam Destek
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
ATSO Başkanı Göktaş Açıkladı “Artık Ticari Araçlar Kiralanabilecek”
ATSO Başkanı Göktaş Açıkladı “Artık Ticari Araçlar Kiralanabilecek”
ATSO Başkanı Göktaş Açıkladı “Artık Ticari Araçlar Kiralanabilecek”
Gübre Dağıtıcılık ve BKÜ Bayilik Ortak Akıl Toplantısı Gerçekleştirildi.
Gübre Dağıtıcılık ve BKÜ Bayilik Ortak Akıl Toplantısı Gerçekleştirildi.
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Özhan Türemiş´ten Öğrenciye Ücretsiz Toplu Taşıma Müjdesi
Özhan Türemiş´ten Öğrenciye Ücretsiz Toplu Taşıma Müjdesi
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Cemiyet Başkanlarından Eskil Ziyareti
Cemiyet Başkanlarından Eskil Ziyareti
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Gazeteci Hilmi Yol Eskil Belediye Meclis Üyesi Adayı Oldu
Gazeteci Hilmi Yol Eskil Belediye Meclis Üyesi Adayı Oldu
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Sefer Alkan gazetemizi ziyaret etti
Sefer Alkan gazetemizi ziyaret etti
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Aksaray´da
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Aksaray´da
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ Başarılı Polisi Ödüllendirdi.
Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ Başarılı Polisi Ödüllendirdi.
Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem
Ozan Arif hayatını kaybetti
Ozan Arif hayatını kaybetti
Ozan Arif hayatını kaybetti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Şöyle düşünmeli ; Ya Rabbi, aciz kulunu Ümet-i Muhammed´e hizmet etmeye muktedir kıl. Gayem rıza-yı Bâri´dir (Allh´ın rızasıdır).

Süleyman Hilmi Tunahan
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları