Levent Börekçilik Aksaray Şubesi açıldı

Toplanma Alanını Öğren ki Canın Sağ Olsun!

AFRİN'DE YETİM VE ENGELLİLERLE BULUŞTULAR

MÜSİAD’dan Ticaret Atağı

Aksaray'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Tıp Öğrencilerinin Aksaray’a Gelebilmesi İçin Hazırlıklar Hızlandı

Piknik Tüpünden Zehirlenen İki Genç Hayatını KaybettiEvlatlık verilen Cuma Kaya 17 yıl sonra ailesiyle görüştü

Evlatlık verilen Cuma Kaya 17 yıl sonra ailesiyle görüştü

Müge Anlı´nın ATV´deki programı Tatlı Sert´te 17 Temmuz 2001´de Aksaray´ın Eskil İlçesi´nde evlatlık verilen Cuma Kaya 17 yıl sonra ailesiyle görüştü.

Programa telefonla bağlanan Cuma Kaya´nın Aksaray´ın Eskil içesi Tosun Yaylası´ndan ve Konya´da ikamet eden Hatice-Mevlüt Bozkıl çiftine evlatlık olarak verildiği ve ailesi tarafından isminin Muhammet Adnan Bozkıl olarak değiştirildiği öğrenildi.

ATV´de yayınlanan Tatlı Sert programında bugün Cuma Kaya´nın annesi ile birlikte ablası Zarife Ok konuk oldu.

Muhammet´le 17 yıl sonra telefon bağlantısı kurulması ile birlikte özellikle abla Zarife Ok´un büyük heyecan yaşadığı gözlendi.

Kendinin evlatlık verildiğini bildiğini ve o günleri çok iyi hatırladığını ifade eden Cuma Kaya, ?Ben çok şükür iyiyim, sizi bu şekilde görmekten mutlu oldum. Şimdi ailemle birlikte Konya´da yaşıyorum anne ve babam çok iyi insanlar benim üzerimde çok titrerler, ben de annemi, kardeşlerimi merak ediyordum, ancak annem (Hatice Bozkıl) şeker hastası olduğu için öyle bir şeye tevessül etmedim o üzülmesin diye. Şimdi bekarım ve anne ve babamla yaşıyorum. Şu anda da telefonda annemin yanında konuşuyorum. İnşallah bugün Konya´dan yola çıkacağım ve programa geleceğim artık her şey geride kaldı.? Dedi.

Evlatlık verme sürecini de çok iyi hatırladığını ifade eden Cuma Kaya, ?Annemle babam ayrılmış ve dedemin yanında kalmaya başlamıştık. Babaannem ölünce dedem Azerbaycan´dan ikinci evliliğini yapınca evde sıkıntılar baş göstermişti yani bizi o kadın istemedi. Dedem bir gün bana çarşıya gidelim sana oyuncak alacağım dedi. Ben de çocuk aklımca bu duruma çok şaşırdım, çünkü dedem bana hiç oyuncak almazdı. Orada bir kağıda imza attı ve beni şimdi ki babama teslim etti, ayrıldık ve o andan itibaren de şimdiki ailemin yanında yaşamaya başladım.? Diye konuştu.