Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Celil Acar: ’’Cumhuriyet’in 96.Yılını Kutlamanın Kıvancını Yaşıyoruz’’

         Başkan Celil ACAR, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’ nin kuruluşunun 96. yıldönümünü Millet olarak kutlamanın kıvanç ve de heyecanı içinde olduklarını söyledi.

         Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Celil Acar:”Yurdunu ve özgürlüğünü her zaman ön planda tutan, vatanı ve özgürlüğü için gerektiğinde canını vermekten kaçınmayan Türk milletinin, hürriyetini esaret altına almak isteyenlere, ülkesini bölmek ve parçalamak isteyenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşını zaferle noktaladığını hatırlatan O.A.G.C. Başkanı Acar, "Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün gerçekleştirdiği en büyük devrimlerden biridir. Ülkemiz, 1914' te başlayan ve 4 yıl süren Birinci Dünya Savaşı'nda, yanında yer aldığımız devletlerin yenilmesi ile yenik sayılmış ve düşmanlarca paylaşılmak istenmiştir. Yüreğindeki vatan ve millet sevgisine güvenen, gücünü Türk Milletinden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu durumu kabullenmeyerek kurtuluş mücadelesini başlatmıştır" dedi. 
        O.A.G.C.  Başkanı ACAR sözlerine şöyle devam etti;“Türk Milleti; Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün liderliğinde, dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız olan yurdumuz düşmanlardan kurtarılmıştır. Aziz Türk Milleti, Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek onu koruyup aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. Şanlı Bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda yaşamak hepimiz için bir onurdur, gururdur. Bu anlamlı gün de,Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları kanları pahasına vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimiz ‘in 96.Yılını kutlamanın onuru ve gururu ile sonsuza kadar güçlü, hür ve bağımsız olarak kalacak Türk Milleti'nin, Aksaraylıların ve Medya camiasının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlar, saygılarımı sunarım.”dedi.