Levent Börekçilik Aksaray Şubesi açıldı

Toplanma Alanını Öğren ki Canın Sağ Olsun!

AFRİN'DE YETİM VE ENGELLİLERLE BULUŞTULAR

MÜSİAD’dan Ticaret Atağı

Aksaray'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Tıp Öğrencilerinin Aksaray’a Gelebilmesi İçin Hazırlıklar Hızlandı

Piknik Tüpünden Zehirlenen İki Genç Hayatını KaybettiAtatürk Lisesinin Avrupalı Misafirleri 33 katılımcısıyla Aksaray’da

Aksaray Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edilen  Yaparak Yaşayarak Öğrenme isimli Erasmus+ Okul Ortaklıkları projesi ulusötesi toplantısı  23-27 Eylül 2019 tarihlerinde Aksaray’da gerçekleştirilecektir.

STEM eğitimi, fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modelinin okullarda uygulanmasını amaçlayan proje Litvanya Letonya ve İtalyadan ortak okulların katılımı ile sürdürülmektedir. 

Proje etkinliği kapsamında   okulumuzda Stem deneyleri gerçekleştirilecek olup, Konya Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi, eğitim kurumları ziyaret edilecektir.

Fen Teknoloji Mühendislik ve matematik alanlarında yetkin bireyler yetiştirmeyi 

amaçlayan

STEM programının öğrencilere günlük yaşamda problemlerle başa çıkmanın da bir matematiği olduğunu anlatıp, farklı düşünmelerini sağlayacak bir yaklaşım olduğunu belirten Okul Müdürü H. Faruk Maraşlıoğlu projenin öğrencilerin karşılaşacakları çeşitli süreçlere yeni çözümler arama kabiliyetlerini artırmalarında yardımcı olacağını belirtti.