Levent Börekçilik Aksaray Şubesi açıldı

Toplanma Alanını Öğren ki Canın Sağ Olsun!

AFRİN'DE YETİM VE ENGELLİLERLE BULUŞTULAR

MÜSİAD’dan Ticaret Atağı

Aksaray'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Tıp Öğrencilerinin Aksaray’a Gelebilmesi İçin Hazırlıklar Hızlandı

Piknik Tüpünden Zehirlenen İki Genç Hayatını KaybettiAniden Bastıran Sağnak Yağış Aksaray'ı Olumsuz Etkiledi

Aksaray il genelinde etkili olan şiddetli sağanak sele neden oldu,bir çok evin bodrum katını su basarken,yollar adeta göle döndü.Aşırı yağış trafiği de olumsuz etkiledi.Aksaray´da etkili olan sağanak nedeniyle şehrin bir çok noktasında  sel meydana geldi. Sağanak yağışın etkisini artırmasıyla  çok sayıda ev ve iş yerinin bodrum katını su basarken, trafikte seyir halinde olan sürücüler de zor anlar yaşadı.

Aksaray il genelinde saat 15.30 sıralarında başlayan ve yaklaşık 1 saat süren sağanak nedeniyle sel meydana geldi. Sel nedeniyle yaklaşık 40 evin bodrum katını su bastı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer,şehrimizi etkisi altına alan  sağanak yağışın ilk anından itibaren olumsuz bir durum yaşanmaması için sahada olan ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Dinçer,"Gelen taleplere hızlı müdahale edebilmek için teyakkuz halinde bekleyen ve özveriyle çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum."dedi.

AFAD ekipleri bugün ilimiz merkezinde aşırı yağış nedeni ile meydana gelen su baskınlarına 6 ekip 6 araç ve 21 personel ile hızlı bir şekilde müdahale etti ve su tahliye çalışmaları halen devam ediyor.