Üçü Birarada 40 Bin Kere Maşallah

Beraber Yürüyelim Etkinliği Yapılacak

ATSO Başkanı Göktaş’tan Devlet Destekli Alacak Sigortaları Hakkında Önemli Açıklama

Başkan Dinçer, Aksaray Belediyespor Yönetimi İle Bir Araya Geldi

02-06 Eylül 2019 Tarihleri Arasında İl Genel Meclisinin Aldığı Kararlar

Aksaray Ülkü Ocakları Aşure İkramı Yaptı

STK Başkanları Aksaray'a Uçuş Okulu İçin Temaslarını SürdürüyorAKADEMİK ALANDAKİ BAŞARILAR İSTİKRARLI ŞEKİLDE SÜRÜYOR

Tıp, sağlık, kimya, fizik, yer ve çevre bilimleri konularında dünyanın en saygın 82 bilimsel dergisinde yayınlanan makaleleri tarayarak, aylık ve yıllık listeler oluşturan NATURE Index’in Nisan 2018- Mart 2019 dönemini kapsayan sıralaması yayınlandı. Türkiye genelinde sadece 66 üniversitenin girebildiği listede Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 49’uncu sırada yer aldı.

İlgili listede yer alan bilgilere göre ASÜ, alan bazlı sıralamada kimya alanında 26’ncı basamakta bulunuyor. İki yıldır üst üste NATURE Index’de sıralamaya giren ASÜ, akademik alandaki istikrarlı başarısını devam ettiriyor. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Burak Yıldız’ın yazar olarak yer aldığı “Chemical Science” dergisinde yayımlanan makale, sıralama için katkı sağladı. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Emeği geçen tüm hocalarımızı tebrik ediyoruz. Genç, dinamik ve çalışkan bir yapıya sahip olan ASÜ’nün yükselişi devam ediyor. Pek çok bilimsel kritere göre üst basamaklarda yer alıyoruz. Yeni liste de, başarılarımızın bir tesadüf olmadığının göstergesidir” dedi.

Şahin, her alandaki gayretli çalışmaların artan bir ivmeyle devam edeceğini belirterek, şehri ve ASÜ’yü daha yukarılara taşımanın gayretinde olduklarını vurguladı.