Anahtar Kelimeler: aksaray haberler

Levent Börekçilik Aksaray Şubesi açıldı

Toplanma Alanını Öğren ki Canın Sağ Olsun!

AFRİN'DE YETİM VE ENGELLİLERLE BULUŞTULAR

MÜSİAD’dan Ticaret Atağı

Aksaray'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Tıp Öğrencilerinin Aksaray’a Gelebilmesi İçin Hazırlıklar Hızlandı

Piknik Tüpünden Zehirlenen İki Genç Hayatını Kaybetti19 Eylül Gaziler Günü Aksaray'da da Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle 15 Temmuz Milli İrade Meydanında tören düzenlendi.

Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ’ın Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başlayan tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile devam etti.

Törene Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, İdare Mahkemesi Başkanı Şenol Karadeniz, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yusuf Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu, Mustafa Türkcan, Mehmet Tanışır, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Siyasi Parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, protokol üyeleri, gaziler aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Ali Mantı törende yaptığı konuşmasında; din, vatan, millet adına ve devlet uğruna şehit olan tüm şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere hayırlı ve uzun ömürler diledi. Belediye Başkanı Evren Dinçer ise konuşmasında, istiklali ve istikbali için her daim eli tetikte olan bir milletin evlatları olduklarını, dün cephelerdeki savaşlarda istiklal ve istikbaline sahip çıkmış olan aziz milletin bugün de ülkemizin huzuruna ve bağımsızlığına kast eden terörle mücadeleye devam ettiğini belirtti.

Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ da yaptığı konuşmasında; Bu günün asker, polis, güvenlik korucusu ve vatandaşların, tüm malul gazilerin kahramanlık ve şeref günü olduğunu söyledi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunduğu törenin ardından Gaziler Vali Ali Mantı’yı Valilik makamında ziyaret etti. Vali Ali Mantı yakından ilgilendiği Gazilerle bir süre görüşerek sohbet etti.

Törenin ardından Vali Ali Mantı beraberindeki heyet ile Aksaray Şehitliğini ziyaret etti. Şehitler ve vefat eden gazilerin ruhu için Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua edildi.

-Gaziler Onuruna yemek programı

19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları kapsamında Vali Ali Mantı eşi Işıl Mantı ev sahipliğinde gaziler onuruna öğle yemeği verildi. Polisevin’de düzenlenen programda Aksaray Emniyet Müdürlüğü tarafından program dolayısıyla Aşure ikramı yapıldı.